İki ayda 7 kilo verin: midenizi nasıl kandırırsınız?

Araştırmacılar, aşırı kilolu olmayı kesin olarak unutmanın bir yolunu buldukları bir çalışma yürüttüler.

İşin sırrı aslında olabildiğince basit ve içme suyunun doğru kullanılmasında yatıyor.

İçme dengesini korumak mideyi aldatmaya yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, her yemekten önce birkaç bardak sade su içmeye değer.

İki ayda 7 kilo verin: midenizi nasıl kandırırsınız?

Çalışmanın sonuçlarının gösterdiği gibi, bu yaklaşımla bir kişi her zamankinin neredeyse yarısı kadar kalori tüketiyor.

Bilimsel çalışma, gruplara ayrılan 2000 gönüllüyü içeriyordu. Birinci grup doğru beslenmeye bağlı kaldı ve yemekten önce iki bardak su içti, ikincisi kontrol grubuydu.

Çalışmanın kendisi iki ay sürdü. Sonuç olarak birinci gruptaki katılımcıların 4 ila 7 kilo verdiği, ikinci gruptaki katılımcıların ise 2 ila 4 kilo verdiği tespit edildi.

Bu arada kontrol grubundan bazı gönüllüler tek gram bile kaybetmedi. Akademisyenler bunu, içme rejimine uyumun eşlik etmediği sağlıklı bir diyetin spor faaliyetleriyle birleştirilmesi gerektiği, ancak deneyde sağlanmadığı gerçeğiyle açıkladılar.

Ayrıca, yeterince su içen denekler cilt, saç, tırnak durumunu iyileştirdi, metabolizmayı aktive etti, yorgunluğu ortadan kaldırdı ve uykuyu normalleştirdi.

Birçok beslenme uzmanı, yemekten önce iki bardak suyun bazı insanlar için çok fazla olduğu konusunda uyarıyor, bu nedenle tekniği test etmeden önce doktorunuza danışın.

Her durumda, fazla kilolarla savaşırken, içme dengesini unutmayın.

Ancak bilimsel çalışmalarda kanıtlanmış olan doğru şekilde içmeniz de gerekir. Ayakta su içmek ve gece içmek vücudu olumsuz etkiler: birinci durumda sıvı mideye girmez, ikinci durumda ise uyku bozukluğuna ve şişkinliğe yol açar.

Ayrıca su oda sıcaklığında olmalı ve günde 1 kg vücut ağırlığı başına 30 ml miktarında küçük yudumlarla içmelisiniz.

Örneğin, ağırlık 70 kilogram ise, su normu günde 2100 ml’dir. Aynı zamanda çay, kahve, meyve suları gibi çeşitli içecekler bu hacme dahil değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir