CHP milletvekili Murat Bakan, Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacak

Toygun ATİLLA yazdı
4 AYRI AÇIKLAMA 2 SUÇ DUYURUSU
Önceki günkü yazımın ardından CHP İzmir milletvekili Murat Bakan telefonla aradı.
Hem benim “şaşırdığım konulara” açıklık getirdi, hem de Süleyman Soylu ile aralarında 1 yıldır oluşan gerginliği, yaşananları anlattı.
Murat Bakan hakkında, son 1 yıl içinde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Emniyet Genel Müdürlüğü imzasıyla 4 ayrı basın açıklaması yayınlanmış, 2 kez de hakkında suç duyurusunda bulunulacağı açıklanmış.
KAN DAVASINA DÖNÜŞEN SÜREÇ
TBMM Bütçe Plan Komisyonu toplantılarının gerçekleştiği 18 Kasım 2022’de ise Süleyman Soylu ile Murat Bakan arasında oldukça sert bir polemik yaşanmış.
Şimdi yazımıza fikir olsun diye sadece Süleyman Soylu’nun Murat Bakan’a yönelik sözlerinden bir bölüm veriyorum.
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – FETÖ’cülerden çok bilgi alıyorsun!

MURAT BAKAN (İzmir) – Sen iyi bilirsin FETÖ’cüleri. Ben asker çocuğuyum. Ben askerin, polisin içinde büyüdüm. Senin gibi kabadayıların içinde büyümedim. Sen iyi bilirsin.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Hepsine cevabımız var.

MURAT BAKAN (İzmir) – Zoruna gitti değil mi, zoruna gitti? Polisin, askerin hakkını savunmam zoruna gitti değil mi?

MURAT BAKAN (İzmir) – Sayın Başkan, bırakın da konuşayım. Başpolislerin komiser yardımcısı olması lazım, hepsi deneyimli.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Tam bir FETÖ ağzısın.

MURAT BAKAN (İzmir) – FETÖ gittiğinde bu teşkilatın yükünü onlar çekti ve şu an polisleri ikiye bölüyorsun; eski polis, yeni polis diye. Sen Jandarma teşkilatındaki Kurdoğlu-Menzil yapılanmasını anlat cemaat konuşacaksan. Yukarıda Kurdoğlu komuta kademesinde, aşağıda Menzil yapılanması.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Tam FETÖ taktiği.

MURAT BAKAN (İzmir) – FETÖ’cüler Menzilin içinde nasıl saklanıyorlar, onu anlat.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Tam FETÖ taktiği.

MURAT BAKAN (İzmir) – Konuşma!

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Tam bir FETÖ ağzısın, tam bir FETÖ ağzısın.

MURAT BAKAN (İzmir) – Cevap ver soru önergesine.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU – Tam bir FETÖ ağzı çünkü orası çözdü FETÖ problemini…

Bunları neden yazdım. Son 1 yıldır Murat Bakan ile Süleyman Soylu arasında adeta kan davasına dönüşen hatta Emniyet Genel Müdürlüğü’nün basın açıklamalarına kadar sıçrayan durumu görmemiz açısından…

AÇIKLAMA VAR SUÇ DUYURUSU YOK

Fakat asıl dikkatimi çeken şu oldu. Hem İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy hem de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, CHP milletvekili Murat Bakan hakkında “suç duyurusunda” bulunacağız açıklamasına rağmen bugüne kadar herhangi bir suç duyurusunda bulunmamışlar.

FETÖ’YÜ ÖVEN VİDEOLARI ORTALIKTA

CHP milletvekili haliyle Süleyman Soylu’nun televizyondaki açıklamalarına öfkeliydi. Kendisinin bir başçavuşun oğlu olduğunu ve hayatında FETÖ vb herhangi bir yapıyla temas etmediğini üstünü çize çize vurgularken şunu da söylüyordu: “Bizim geçmişten bugüne FETÖ’nün yanından geçmediğimiz ortada. Ancak Süleyman Soylu’nun FETÖ’yü öven sözlerinin bulunduğu videolar halen sosyal medyada dolaşıyor”

BENİ KRİMİNALİZE ETMEK İSTİYOR

Bir yandan da Süleyman Soylu’nun açıklamalarını kendi partisinden arkadaşlarının bile artık ciddiye almadığını söyleyen Murat Bakan, “Aslında Süleyman Soylu’nun tüm amacı polislerin hakkını koruduğum ve onlara yapılan hukuksuzlukları kamuoyunda dile getirdiğim için beni kriminalize etme çabası. Aslında benimle ilgili açıklama yaparken polislere diyor ki, “Murat Bakan ile görüşmeyin. Ona bilgi vermeyin”

WATERGATE SKANDALINDAN BETER

CHP milletveki Murat Bakan, telefondaki görüşmemizde Süleyman Soylu hakkında önümüzdeki günlerde suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Bu suç duyurusunun sebebini ise kanunsuz ve hukuksuz yürütülen soruşturma olarak açıkladı.

Murat Bakan görüşmemizi sonlandırırken şunları ifade etti: “Esas vahim olan Süleyman Soylu’nun tüm kamuoyunun gözlerinin içine baka baka bizim hakkımızda yürttüğü kanunsuz soruşturmayı açıklaması olmuştur. Süleyman Soylu’nun beyanlarından ortaya çıkmıştır ki, herhangi bir savcılık ve mahkeme kararı olmadan hakkımızda soruşturma yürütülmekte, hukuk dışı yöntemlere başvurulmaktadır. Aslında ortada Watergate benzeri bir skandal var. Tüm bunlar için yargıya başvuracağız” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir